Hlavní navigace

Názor k dotazu Zahraniční stravné od Libuše Vlasta - Re: zahraniční stravné >Dobrý den, >Chtěla bych se zeptat...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2015 14:01

    Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

    Re: zahraniční stravné
    >Dobrý den,
    >Chtěla bych se zeptat jak se počítá doba strávená v
    >zahraničí a tedy nárok na stravné. Musím si vést
    >evidenci kdy přesně jsem překročila hranice?
    >Kdysi jsem někde četla, že to je dle poslední
    >přestávky v tuzemsku - tj, když vlezu do auta v Praze a už se
    >nezastavím na čůrání v ČR - je to už z Prahy bráno
    >jako zahraniční cesta?

    Není ...

    >Nebo jak to brát v případě, že se letí letadlem? Až od
    >času vzletu letadla??
    >
    >díky LFF


    Zákoník práce § 154
    Zahraniční pracovní cestou se rozumí cesta konaná mimo území České republiky. Dobou rozhodnou pro vznik práva zaměstnance na náhradu cestovních výdajů v cizí měně je doba přechodu státní hranice České republiky, kterou oznámí zaměstnanec zaměstnavateli, nebo doba odletu z České republiky a příletu do České republiky při letecké přepravě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).