Hlavní navigace

Názor k dotazu Směrnice - zaměstnanec, jednatel od Pavel Jirsa - Re: směrnice - zaměstnanec, jednatel >>>>>předpis firmy musí podepsat...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 7. 2015 12:02

    Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

    Re: směrnice - zaměstnanec, jednatel
    >>>>>předpis firmy musí podepsat či odsouhlasit valná
    >>>>>hromada s.r.o? Jedná se o případ, kdy jednatel
    >>>>>společnosti
    >>>>>je zároveň na pracovní smlouvu metodik pro IT
    >>>>>oddělení.
    >>>>>A má stejné práva jako zaměstnanci, takže stejně
    >>>>>stravenky, dovolenou, prémie,... Je o tom něco psáno
    >>>>>v
    >>>>> ZOK
    >>>>>v § 61 a ta věta je tak krkolomná, že ji chápu po
    >>>>>každém přečtení jinak. Děkuji.
    >>>>>
    >>>>
    >>>>Milko,
    >>>>>>máte dvě odpovědi, každou jinou.
    >>>>
    >>>>Pro člena statutárního orgánu nelze vydat vnitřní
    >>>>předpis schválený pouze členem statutárního orgánu.
    >>>>
    >>>>VP musí v popsaném případě schválit valná hromada
    >>>>nebo
    >>>>musí být schválen rozhodnutím jediného společníka ve
    >>>>funkci VH.
    >>>>
    >>>>Hezký den!
    >>>
    >>>VH dle § 61 ZOK schvaluje plnění, nikoliv vnitřní
    >>>předpis. Dotaz zněl na odsouhlasení vnitřního
    >>>předpisu.
    >>
    >>VH,
    >>
    >>mám jiný názor.
    >>
    >>Dotaz zněl "Budete prosím někdo vědět, jestli vnitřní
    >>předpis firmy musí podepsat či odsouhlasit valná
    >>hromada s.r.o? Jedná se o případ, kdy jednatel
    >>společnosti je zároveň na pracovní smlouvu metodik
    >>pro
    >>IT
    >>oddělení."
    >>
    >>Já tomu rozumím tak, že dotaz zněl zda vnitřní
    >>předpis, na základě kterého se bude poskytovat plnění
    >>jednateli, může schválit jednatel nebo valná hromada.
    >>
    > >Hezký den!

    >Já hovořím o schvalování plnění dle vnitřního
    >předpisu, nikoliv o schvalování vnitřního předpisu, což není
    >totéž. A ať čtu, jak čtu, dotaz zněl na "podepisování
    >nebo schvalování vnitřního předpisu".

    VH,

    alen1 a já jsme odpověděli podle práva.

    Předpokládám, že tazatelka pochopí, jak se má zachovat.

    Pokládám za úsměvné, že nejdřív píšete "Dotaz zněl na odsouhlasení vnitřního předpisu." a nyní píšete "Já hovořím o schvalování plnění dle vnitřního předpisu, nikoliv o schvalování vnitřního předpisu, což není totéž."

    Přikládám to vlivu značných veder.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).