Hlavní navigace

Názor k dotazu Výpověď ze strany zaměstnance od Libuše Vlasta - Re: výpověď ze strany zaměstnance sekretářka, jiná osoba mi...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2015 8:53

    Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

    Re: výpověď ze strany zaměstnance
    sekretářka, jiná osoba mi to ve firmě
    >>>>nechce
    >>>>
    >>>>převzít, že k tomu není oprávněná, účetní+mzdovou
    >>>>máme
    >>>>externí, přemýšlela jsem, že když napíšu "výpovědní
    >>>>doba
    >>>>začíná běžet, od prvního dne kalendářního měsíce
    >>>>následující po doručení", tak kdy si to převzal,
    >>>>uvídím na
    >>>>dodejce a podle toho se můžu zařídit, je to prosím
    >>>>tak? Nebo mohl by někdo poradit jak je nejideálnější
    >>>>co
    >>>>udělat, popř. co opravit v textu? děkuji moc za rady
    >>>
    >>>Informaci o tom, kdy běží výpovědní doba teoreticky
    >>>vůbec nemusí ve výpovědi být (vyplývá ze ZP bez
    >>>ohledu
    >>>na to, co do výpovědi napíšete). Ale i když ponecháte
    >>>takto a zaměstnavatel si poštu nepřevezme (nemělo by
    >>>se
    >>>stát, aby se přehouplo do dalšího měsíce, protože
    >>>posíláte v dostatečném předstihu), výpověď zůstane i
    >>>tak
    >>>platná, jen se posune výpovědní doba.
    >>>
    >>>A kdo u vás ve firmě přebírá poštu? Směřovala bych
    >>>předání na tuto osobu s potvrzením na kopii výpovědi,
    >>>že
    >>>ji převzal.
    >>děkuji za reakci, ta druhá varianta mě spíš zajímalo,
    >>kdybych si vzpomněla až 26.7., takže bez uvedení
    >>výpovědní doby, dodejka, datum převzetí uvidím na
    >>dodejce a
    >>od toho další měsíc začíná běžet výpovědní doba.
    >>Poštu
    >>přebírá sekretářka, ale jak jsem již psala nechce mi
    >>to vzít, všichni se bojí šefa
    >
    >Ano, podle dodejky to poznáte.
    >
    >Jinak zaměstnavatel má povinnost doručení písemnosti
    >potvrdit (§ 337 ZP).

    A kdyby to sekretářce (jako osobě přebírající normálně poštu za společnost) doručil kurýr?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).