Hlavní navigace

Názor k dotazu Zvýšení důchodu při výdělečné činnosti od all - Re: Zvýšení důchodu při výdělečné činnos Tak já jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 7. 2015 13:55

    all (neregistrovaný)

    Re: Zvýšení důchodu při výdělečné činnos
    Tak já jsem tak někde uprostřed. Mně vadí, že zaměstnavatel nemá žádnou možnost ovlivnit, zda důchodce bude nadále pracovat nebo ne. Systém , kdy důchodce musel mít při pobírání důchodu prac. poměr na dobu určitou mi připadal více fér. Pokud o něj zaměstnavatel stál, smlouvu mu prodloužil, pokud ne, PP skončil bez toho, že by zam. musel sáhodlouze vymýšlet, jak se ho zbavit. Samozřejmě výplata odstupného důchodci mi nepřipadá správná. Ale ono je toho víc, třeba dřívější systém u ČID, kdy vlastně byl doplácen jen rozdíl mezi dřívějším příjmem my přišel taky spravedlivější. Dnes máme několik "ČID", kteří mají od lékaře , že stávající práci mohou dělat v plném rozsahu , takže ID mají jako kapesné.
    No ale tohle je všechno nic proti tomu, co dnes proslovili v rádiu - lidem v uprchlických zařízeních naši lidé budou uklízet a vařit ...... snad aby uprchlíci nebyli poškozováni na svých právech .
    Hezký víkend všem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).