Hlavní navigace

Názor k dotazu Formát úč.závěrky na FU od Pavel Jirsa - Re: Formát úč.závěrky na FU Vendy,1) patřím mezi ty,...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 7. 2015 16:48

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

Re: Formát úč.závěrky na FU
    Vendy,

1) patřím mezi ty, kteří se domnívají, že státní práva nemůže vymáhat podle práva R a V v xml. Na druhé straně existují vládní činitelé, kteří nazývají podnikatele parazity, mají fóbii z toho jak bují karuselové podvody atd. Za této situace a při stávajícím stavu soudů v ČR bych nikdy neporadil podávat R a V v pdf. Pouze klientovi, který má sportovního ducha, nebojí se soudit a chce udělit parazitující státní správě lekci. S tím, že bych mu řekl všechny ústrky, který si může od FÚ užít

2) jako poplatník máte právo podat DP i bez daňového poradce. Vůbec přece nezasahujete do vlastního DP ale chcete podat R a V ve tvaru, kterou sice protiprávně, ale o to zuřivěji prosazuje státní správa. Na tetky z FÚ bych se ani nezlobil. Jen plní příkazy vrchnosti

3) jen bych si pohlídal, aby bylo DP chápáno jako řádně podané, jen s jiným formátem R a V. Ošetřil bych to dotazem na FÚ jak napravit "chybně" podanou R a V. Tetka asi odpoví, že se půjde poradit s vedoucí a nebo rovnou řekně, že musíte DP celé podat znovu. K tomu bych vyrobil průvodní dopis, kde bych popsal, že není vyměřeno, co mi tetka poradila a že podávám R a V v xml i když mi to žádný obecně závazný právní předpis neukládá, ale tetka to chce a já jí chci vyhovět v rámci součinnost DS a SD.

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).