Hlavní navigace

Názor k dotazu Měsíční plátce, přechod na kvartál. od Libuše Vlasta - Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál. >>>>>1.7.2014. Mohu po...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2015 15:27

    Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

    Re: Měsíční plátce, přechod na kvartál.
    >>>>>1.7.2014. Mohu po uplynutí celého násl. roku 2015
    >>>>>požádat o změnu na kvartálního plátce? Co to pro mně
    >>>>>obnáší. Mám v majetku počítač nad 40. tisíc, ale to
    >>>>>by
    >>>>>nemělo mít vliv, když zůstanu nadále plátcem DPH, je
    >>>>>to
    >>>>>tak? Kdy mohu žádat, hned v lednu 2016? Děkuji za
    >>>>>Vaše
    >>>>>rady. Mat
    >>>>
    >>>>Oznámíte na Přiznání k DPH za 12/2015
    >>>>První strana
    >>>>
    >>>>Zákon o DPH
    >>>>§ 99a
    >>>>Změna zdaňovacího období
    >>>>(1) Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím
    >>>>obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní
    >>>>čtvrtletí, pokud
    >>>
    >>>Dobrý den, jsem z toho trošku v lese, na přední str.
    >>>DPH je kolonka, zda podávám za měsíc či čtvrtletí...
    >>>v
    >>>prosinci ještě uvedu 12. měsíc, ne? Ale jak bude FÚ
    >>>vědět, že v lednu a v únoru nic nepřijde, měl bych mu
    >>>dát nějako žádost či info, ne? Pak v dubnu uvedu 1.
    >>>čtvrtletí, to je mi jasné, ale nevím, jak dám vědět
    >>>FÚ...
    >>>Děkuji.
    >>>>a) jeho obrat za bezprostředně předcházející
    >>>>kalendářní rok nepřesáhl 10000000 Kč,
    >>>>b) není nespolehlivým plátcem,
    >>>>c) není skupinou a
    >>>>d) změnu zdaňovacího období oznámí správci daně do
    >>>>konce měsíce ledna příslušného kalendářního roku.
    >>>>
    >>
    >>
    >>Kód zdaňovacího období
    >>následujícího
    >>rok
    >>
    >>http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5412_15.pdf?201508251514
    >>

    >Jé, Vy jste šikula... děkuji moc, a to je vše? Takže
    >v lednu až budu dělat za prosinec vyplním navíc ten
    >kód a je hotovo? Díky moc.

    Ano, to je vše

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).