Hlavní navigace

Názor k dotazu Mzdy od hafík - děkuji moc. >>>>Prosím je povinnost zaměstnance sdělit své rodné>>>>číslo>>>>...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2015 10:49

    hafík (neregistrovaný) 90.176.191.---

    děkuji moc.
    >>>>Prosím je povinnost zaměstnance sdělit své rodné
    >>>>číslo
    >>>> zaměstnavateli ? Nebo může zaměstnavatel evidovat
    >>>>zaměstnance pouze pod datumem narození např. 6.1.
    >>>>1960
    >>>>?
    >>>>Děkuji
    >>>
    >>>Je povinností sdělit, protože zaměstnavateli ukládají
    >>>různé zákony vést evidenci pod rodným číslem. např.
    >>>zákon č. 582/1991 Sb. v § 46 atd.
    >>>Takže když to shrnu, vaše rodné číslo je povinen mít,
    >>>dále vás ale pro běžný pracovní proces klidně může
    >>>vést třeba pod osobním evidenčním číslem, nebo
    >>>jakkoliv
    >>>jinak.
    >>
    >>
    >>Pokud jde o DPP do 10.000 měsíčně také musí
    >>zaměstnavatel vědět RČ ?
    >>Děkuji moc všem
    >
    >ANO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).