Hlavní navigace

Názor k dotazu Dovolená po mateřské od milduška - Re: Moc děkuji a přeji hezký den >>Dobrý den,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2015 11:03

    milduška (neregistrovaný) 193.179.111.---

    Re: Moc děkuji a přeji hezký den
    >>Dobrý den, prosím o radu, V r.2015 jsem pracovala u
    >>zaměstnavatele do
    >>27.3.2015, od 28.3. jsem nastoupila na MD. V průběhu
    >>1-3/2015 jsem dočerpala starou dovolenou. Mám prosím
    >>nárok na celou dovolenou za r.2015, když o ní požádám
    >>zaměstnavatele po ukončení MD?
    >>Zaměstnavatel mi tvrdí že mi bude dovolenou krátit,
    >>podle §212/2 ZP.
    >>Děkuji včem za radu
    >
    >Pokud jste stále zaměstnaná, tak nemůže krátit.
    >Doba čerpání dovolené a mateřské dovolené se bere jako
    >doba odpracovaná.
    >zákoník práce § 216
    >odst.2) Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely
    >dovolené posuzuje jako výkon práce.
    >§ 217
    >(5) Požádá-li zaměstnankyně zaměstnavatele o
    >poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně na
    >skončení mateřské dovolené, a zaměstnanec zaměstnavatele o
    >poskytnutí dovolené tak, aby navazovala bezprostředně
    >na skončení rodičovské dovolené do doby, po kterou je
    >zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, je
    >zaměstnavatel povinen jejich žádosti vyhovět.
    >§ 223
    >(1) Dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 před
    >nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu
    >následného čerpání rodičovské dovolené krátit.
    >§ 348
    >(1) Za výkon práce se považuje doba
    >b) dovolené

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).