Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH u zálohové faktury od M.i.r.k.a. - Re: DPH u zálohové faktury >>Dobrý den, >>chtěli bychom...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2015 7:54

    M.i.r.k.a. (neregistrovaný) 109.81.196.---

    Re: DPH u zálohové faktury
    >>Dobrý den,
    >>chtěli bychom se informovat. Vystavili jsme zálohovou
    >>fakturu bez DPH a nyní přišla úhrada. Stačí uvést DPH
    >>pro uplatnění až při vystavení konečné faktury kde se
    >>bude odečítat zálohová faktura nebo jsme povinni
    >>vystavit doklad s rozúčtovaným dph k přijaté platbě
    >>při
    >>přijetí peněz? Předem děkujeme za informaci.
    >
    >ZDPH
    >§ 21
    >Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat
    >daň při dodání zboží a poskytnutí služby
    >(1) Daň je plátce povinen přiznat ke dni uskutečnění
    >zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí úplaty, a to k
    >tomu dni, který nastane dříve, pokud zákon nestanoví
    >jinak. ...

    Mám tomu tedy rozumět vystavit doklad k přijaté platbě kde bude vyčísleno DPH pokud přišli dříve peníze než se vystavuje konečná faktura? Ještě bych měla info, zálohovka se mi nezaúčtovává, jak mam zaúčtovat doklad k platbě? Normálně třeba jen 311000/601100 nebo to musím přes zálohový účet?Jestli ano, tak jak? Předem velice děkuji.
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).