Hlavní navigace

Názor k dotazu Nespolehlivý plátce DPH-vedení DE od Ondřej Drbal - Re: nespolehlivý plátce DPH-vedení DE >Dobrý den, moc bych...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 1. 2016 1:31

    Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

    Re: nespolehlivý plátce DPH-vedení DE
    >Dobrý den, moc bych potřebovala poradit prosím :
    >FO vystavila opravný daňový doklad firmě za služby,
    >které vyfakturovala,faktura byla odběratelem zaplacena.
    >V prosinci se dohodli,ža FO vystaví opravný daňový
    >doklad za nedodané služby.
    >Firma(odběratel)se však stala mezitím nespolehlivým
    >plátce DPH, tudíž
    >FO musí zaplatit DPH za firmu na příslušný FÚ. To tak

    FO musí zaplatit DPH za firmu na příslušný FÚ? Z jakého titulu?

    Já bych řekl, že FO může využít §109a, ale v případě, že s tím firma nebude souhlasit, tak se může stát, že jim FO zůstane dlužit...

    >musí být, jen jsem se chtěla zeptat, zda mohu FO v DE
    >uplatnit odpočet DPH(i když
    >ji uhradí).Já si mylím,že odpočet uplatnit mohu.
    >Prosím Vás o radu,
    >nechci nic pokazit. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).