Hlavní navigace

Názor k dotazu Obědy z restaurace pro zaměstnance-lze? od DM - Re: Obědy z restaurace pro zaměstnance-l § 24 Zákona...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2016 14:53

    DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

    Re: Obědy z restaurace pro zaměstnance-l
    § 24 Zákona o dani z příjmů

    (2) Výdaji (náklady) podle odstavce 1 jsou také

    4. provoz vlastního stravovacího zařízení, kromě hodnoty potravin, nebo příspěvky na stravování zajišťované prostřednictvím jiných subjektů a poskytované až do výše 55 % ceny jednoho jídla za jednu směnu110), maximálně však do výše 70 % stravného vymezeného pro zaměstnance v § 6 odst. 7 písm. a) při trvání pracovní cesty 5 až 12 hodin. Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad), pokud přítomnost zaměstnance v práci během této stanovené směny trvá aspoň 3 hodiny. Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad) na další jedno jídlo za zaměstnance, pokud délka jeho směny v úhrnu s povinnou přestávkou v práci, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci podle zvláštního právního předpisu110a), bude delší než 11 hodin. Příspěvek nelze uplatnit na stravování za zaměstnance, kterému v průběhu směny vznikl nárok na stravné podle zvláštního právního předpisu23b). Za stravování ve vlastním stravovacím zařízení se považuje i stravování zabezpečované ve vlastním stravovacím zařízení prostřednictvím jiných subjektů,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).