Hlavní navigace

Názor k dotazu Daň z nabytí nemovitosti od pája - Re: Daň z nabytí nemovitosti >>Dobrý den, >>>>jak je...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2016 12:41

    pája

    Re: Daň z nabytí nemovitosti
    >>Dobrý den,
    >>
    >>jak je to prosím s platbou daně z nabytí nemovitých
    >>věcí, když se prodávající a kupující dohodli, že daň
    >>zaplatí na půl? Musí tedy vyplnit každý své přiznání
    >>a
    >>napsat poloviční daň nebo to může udělat jen jeden z
    >>nich?
    >>
    >>Děkuji
    >
    >dobrý den, od 1.11.2016 je poplatníkem
    >nabyvatel(kupující).
    >Před 1.11.2016 je poplatníkem ten,kdo je určen v kupní
    >smlouvě-musí být uvedena přesná formulace. Pokud není
    >určeno ve smlouvě kdo, je poplatníkem
    >nabyvatel(kupují) a ručitelem vždy prodávající.

    kam na to chodíte? zák. opatření Senátu č.340/2013, § 1/1, Vám nic neříká?



    >Poplatníkem může být jen jeden a ten podá přiznání, to
    >jestli se potom šábnou spolu na zaplacení půl na půl
    >je jejich věc a dobrá vůle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).