Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej bytu-osvobození od daně z příjmu od . - Re: prodej bytu-osvobození od daně z pří Zdaňovala jste...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2016 11:07

    .

    Re: prodej bytu-osvobození od daně z pří
    Zdaňovala jste příjmy podle § 9 ZDP?

    § 9 Příjmy z nájmu
    (6) Poplatníci mající příjmy z nájmu a uplatňující u těchto příjmů skutečné výdaje vynaložené na jejich dosažení, zajištění a udržení vedou záznamy o příjmech a výdajích vynaložených na dosažení, zajištění a udržení příjmů v časovém sledu, evidenci hmotného majetku, který lze odpisovat, evidenci o tvorbě a použití rezervy na opravy hmotného majetku, pokud ji vytvářejí, evidenci o pohledávkách a dluzích ve zdaňovacím období, ve kterém dochází k ukončení nájmu, a mzdové listy, pokud vyplácejí mzdy. Pokud se však poplatníci rozhodnou vést účetnictví, přestože k tomu nejsou podle účetních předpisů20) povinni, pak postupují podle těchto předpisů, budou-li takto postupovat po celé zdaňovací období,
    ..... přitom se movitý i nemovitý majetek, o kterém je účtováno, nepovažuje za obchodní majetek ve smyslu daně z příjmů fyzických osob. .......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).