Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej auta - plátce DPH od . - Re: Prodej auta - plátce DPH >>>>>Dobrý den, prosím...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 9. 2016 11:35

    .

    Re: Prodej auta - plátce DPH
    >>>>>Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám dodávku, kterou 100
    >>>>>% užívám k podnikatelské činnosti. Koupil jsem si ji
    >>>>>před rokem a půl, byla zaplacena ihned v hotovosti,
    >>>>>nemám na ni úvěr ani leasing. Nárokoval jsem si 100%
    >>>>>DPH.
    >>>>>Dodávku bych teď chtěl prodat. Dejme tomu, že stála
    >>>>>242.000 Kč s DPH, bez DPH 200.000 Kč a DPH 42.000 Kč.
    >>>>>Budu muset poměrnou část DPH vracet finančnímu úřadu?
    >>>>>Jak to vypočítám? Rozpočtu DPH na měsíce? A teď když
    >>>>>ji
    >>>>>prodám třeba za 121.000 Kč, tak 21.000 Kč odvedu FÚ?
    >>>>>Plus ještě velkou část těch 42.000 Kč? Když ji
    >>>>>používám
    >>>>>pouze rok a půl?
    >>>>>
    >>>>>Možná je trochu zmatené to, co píšu, ale snad se v
    >>>>>tom
    >>>>>vyznáte, moc děkuji za odpovědi.
    >>>>
    >>>>DPH odvedete z prodejní ceny, to je celé.
    >>>
    >>>Děkuji za odpověď a nemusím vracet daň, kvůli tomu,
    >>>že
    >>>jsem auto neměl 5 let? Slyšel jsem, že se DPH musí
    >>>nějakou poměrnou části vrátit.
    >>
    >>
    >>Při prodeji majetku nedochází ke změně v rozsahu
    >>použití tohoto majetku pro účely, které zakládají
    >>nárok na
    >>odpočet daně.
    >>
    >>Zákon o dani z přidané hodnoty
    >>Úprava odpočtu daně § 78
    >>
    >Dobrý den, moc tomu nerozumím, nebyl/a byste tak
    >hodný/á a nepsal/a byste mi to nějak polopatě? Nejsem žádný
    >odborník a potřebuji vědět co mě čeká...děkuji

    Vždyť jsem to psala
    >>Při prodeji majetku nedochází ke změně v rozsahu
    >>použití tohoto majetku pro účely, které zakládají
    >>nárok na
    >>odpočet daně.

    Takže se v tomto případě nepoužije § 78 ZDPH.
    Tam se píše o těch pěti letech, o kterých jste slyšel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).