Hlavní navigace

Názor k dotazu Datum DPH a DPPD od Libuše Vlasta - Re: datum DPH a DPPD >>Ještě poprosím o kontrolu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2016 11:14

    Libuše Vlasta (neregistrovaný)

    Re: datum DPH a DPPD
    >>Ještě poprosím o kontrolu postupu u záloh za energii.
    >>Platíme zálohy dle platebního kalendáře. Dosud jsem
    >>vyplňovala datum DPH - 15.9.2016, což je datum
    >>splatnosti zálohy u dodavatele a datum DPPD jsem
    >>uvedla
    >>13.9.2016 , což je datum , kdy jsme uhradili z účtu.
    >>V
    >>kontrolním hlášení to prošlo dosud bez chyby. Nemělo
    >>by to
    >>být ale opačně ?

    Datum odpočtu DPH by mělo být nejdříve datum, kdy druhá strana platbu obdrží. DPPD do KH podle povídání fin.správy může být uvedeno datum, kdy bylo odepsáno z Vašeho účtu, pokud neznáte přesné datum připsání částky na účet dodavateli

    http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/kontrolni-hlaseni-DPH/dotazy-a-odpovedi

    Pro vyplnění položky „DPPD“ pro každou předmětnou dílčí platbu dle PK (Evideční číslo daňového dokladu = číslo PK) se do kontrolního hlášení (KH) vyplní:
    Odběratel: Datum skutečného přijetí platby dodavatelem a v případě, že mu není u bezhotovostního převodu tento datum znám, vyplní datum odepsání úhrady ze své strany (účtu). Vzhledem k tomu, že platební kalendář nemusí obsahovat datum uskutečnění zdanitelného plnění nebo den přijetí úplaty, může být pro odběratele přesné zjištění dne přijetí úplaty dodavatelem v praxi nerealizovatelné. Proto je připuštěno, pro účely vyplnění kontrolního hlášení, aby odběratel uvedl v části DPPD den úhrady z jeho účtu. V této souvislosti upozorňujeme, že v souladu s § 72 odst. 3 zákona o DPH vzniká odběrateli nárok na odpočet daně až v okamžiku, kdy nastaly skutečnosti zakládající povinnost přiznat daň (§ 21 odst. 1 zákona o DPH), tj. dnem přijetí úplaty dodavatelem.



    >Já pokud mám zálohový doklad,tak DPPD uvádím datum
    >vystavení zálohového dokladu.

    U platebního kalendáře?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).