Hlavní navigace

Názor k dotazu Doklad z Polska od allli - Re: doklad z Polska a DPH >>>>>>>>>>>menších kamínek na...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2016 9:41

    allli

    Re: doklad z Polska a DPH
    >>>>>>>>>>>menších kamínek na topení do firmy, bylo placeno
    nevím, co může být DPH my jsme plátci, s.r.o.
    >>>>>>>>>děkuji
    >>>>>>>>zadejte si do VIES číslo NIP, ať si ověříte, zde je
    >>>>>>>>reg. k DPH pro EU
    >>>>>>>>některé polské firmy mají NIP pouze pro tuzemská
    >>>>>>>>plnění
    >>>>>>>Takže pokud nebude registrovaný dám celou částku do
    >>>>>>>nákladů?
    >>>>>>>Trošku jste mi zamotala hlavu.
    >>>>>>celou částku dáte vždy do výdajů (nákladů),
    >>>>>>pouze při nákupu od osoby reg. k DPH v JČS EU ze
    >>>>>>základu daně uvedeném na daňovém dokladu spočítate
    >>>>>>dle
    >>>>>>příslušné sazby DPH a uvedete do ř. 3 (4) a 43 (44)
    >>>>>>přiznání a do KH A.2
    >>>>>
    >>>>>můžete mi prosím ověřit? hlásí mi to nesprávný formát
    >>>>>
    >>>>>je to NIP: 639-000-72-76 takto je uvedeno na dokladu
    >>>>>moc děkuji
    >>>>
    >>>>je spletla jsem se omlouvám se NIP: 639-000-71-76
    >>>>pardon děkuji
    >>>
    >>>Píše se to bez pomlček:
    >>>
    >>>Ano, platné DIČ
    >>>
    >>>
    >>>Členský stát PL
    >>>DIČ PL 6390007176
    >>>Datum přijetí žádosti 2016/10/19 09:21:39
    >>>Jméno JERZY FOJCIK
    >>>Adresa RUDZKA 107
    >>>47-400 RACIBÓRZ
    >>
    >>děkuji a teď mám prosím stejný problém, doklad na 205
    >>Zl. uvedeno DPH 38,33 takže přepočtu kurzem ze dne
    >>prodeje dne 17.9.2016? nebo rozpočítám 1352,57, to,
    >>co
    >>mi odečetla banka ?
    >>a do řádku 43 také základ daně a daň ? moc děkuji
    >>do řádku 3 základ daně a vedle daň 23% uvedená na
    >>dokladu?
    >
    >také mám jenom účtenku z pokladny, mám to tam tedy
    >dávat?
    >asi nemusím být registrovaná k DPH v Polsku? děkuji
    >dělám poprvé
    odpověď stejná jako pro tobišimon
    v Polsku se registrovat nemusíte, do ř. 3 a 43 nemůžete dát polskou daň, ale DPH spočítanou dle platné sazby v ČR (10,15,21 %)
    DPH jste povinni odvést dle výše uvedeného ustanovení ZDPH a u nároku na odpočet můžete mít při kontrole problém s prokazováním, že došlo k plnění (doklad nemá náležitosti uvedené v §29 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).