Hlavní navigace

Názor k dotazu Doklad z Polska od tobišimon - Re: doklad z Polska a DPH >děkuji>>>>>>>>>>>>>>>>>>je spletla jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2016 10:06

    tobišimon (neregistrovaný) 185.156.38.---

    Re: doklad z Polska a DPH
    >děkuji
    >>>>>>>>>
    >>>>>>>>>je spletla jsem se omlouvám se NIP: 639-000-71-76
    >>>>>>>>>pardon děkuji
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>Píše se to bez pomlček:

    >>>>>>>děkuji a teď mám prosím stejný problém, doklad na 205
    >>>>>>>Zl. uvedeno DPH 38,33 takže přepočtu kurzem ze dne
    >>>>>>>prodeje dne 17.9.2016? nebo rozpočítám 1352,57, to,
    >>>>>>>co
    >>>>>>>mi odečetla banka ?
    >>>>>>>a do řádku 43 také základ daně a daň ? moc děkuji
    >>>>>>>do řádku 3 základ daně a vedle daň 23% uvedená na
    >>>>>>>dokladu?
    >>>>>>
    >>>>>>také mám jenom účtenku z pokladny, mám to tam tedy
    >>>>>>dávat?
    >>>>>>asi nemusím být registrovaná k DPH v Polsku? děkuji
    >>>>>>dělám poprvé
    >>>>>odpověď stejná jako pro tobišimon
    >>>>>v Polsku se registrovat nemusíte, do ř. 3 a 43
    >>>>>nemůžete dát polskou daň, ale DPH spočítanou dle
    >>>>>platné sazby
    >>>>>v ČR (10,15,21 %)
    >>>>>DPH jste povinni odvést dle výše uvedeného ustanovení
    >>>>>ZDPH a u nároku na odpočet můžete mít při kontrole
    >>>>>problém s prokazováním, že došlo k plnění (doklad
    >>>>>nemá
    >>>>>náležitosti uvedené v §29 ZDPH
    >>>>Ale přece tím, že si celou částku dám do nákladů, tak
    >>>>si žádný odpočet DPH nenárokuji? nerozumím tomu??
    >>>
    >>>Nárokovat si nemusíte, ale odvést DPH ano
    >>No vidím, že doklad skončí v koši.....i tak díky.
    >při pořízení zboží od osoby reg. k DPH z EU je místo
    >plnění v ČR a odběratel je povinen AB přispět do SR,
    >odvést českou DPH
    >vy jste neuvedl své DIČ, a proto vám dodavatel prodal
    >s polskou DPH (nevěděl, že jste reg. k DPH v ČR), i
    >přesto jste povinen AB přispět
    >pokud je zboží pro podnikání, máte zároveň i nárok na
    >odpočet DPH, takže po celém tom martýriu je výsledkem
    >nula
    No právě nula od nuly pojde...a je kolem toho tolik povídání...
    Když už jsme ale v tom. Pokud já naopak prodám do Polska...nepodnikateli, obyčejnému človíčkovi....cena bude vč. DPH.Taky kolem toho bude tolik zmatků?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).