Hlavní navigace

Názor k dotazu Sleva student a PP od . - Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj Zaměstnanec sdílí...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2016 14:43

    .

    Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
    Zaměstnanec sdílí s dcerou společně hospodařící domácnost a jsou splněny níže uvedené podmínky? Pokud ano, ta by měl mít zaměstnanec nárok na daňové zvýhodnění na dítě.

    ZDP § 35c
    (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů, vlastní vnuk nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho rodiče nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
    b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
    1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).