Hlavní navigace

Názor k dotazu Daň ze mzdy od xJ - Re: daň ze mzdy Prosím o radu. Skončila jsem...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 10. 2016 19:44

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: daň ze mzdy
    Prosím o radu.
    Skončila jsem pr. poměr 10.10, je mi 60 let, ještě několik let musím pracovat, mám 3 odstupné platy, ale nedaří se mi zatím nic najít.
    Kdybych do konce roku byla na pracovním úřadě, jak to je s daněmi. Od mzdové jsem dostala vyúčtování, ale chtěla bych si to sama udělat, vracet se tam nechci. Dostanu ještě odstupné příští měsíc, nevím jestli je už v tom vyúčtování. Když s něčí pomocí si sama odvedu daně, tak stačí to vyúčtování od mzdovky , odstupné a potvrzení, že spořím na důchod s danovou úlevou a to je vše? Nemusím ted nic hlásit na FÚ. Nechci udělat chybu. děkuji moc

>Dobrý den,pokud zůstanete na ÚP, sleva na dani se Vám
    >bude počítat celá za celý rok 24840,- Kč. Pokud nebude
    >nikde pracovat je povinen Vám provést vyúčtování daně
    >poslední zaměstnavatel v daném roce za který jste u
    >něj pracovala. Pokud se tam nechcete vracet a udělat si
    >daně sama, budete muset podat daňové přiznání. V
    >odstupném vyúčtování daně není, to se provádí zpravidla
    >únor březen následujícího roku. Papíry které uvádíte vám
    >k daňovému přiznání stačí, na FÚ hlásit nyní nic
    >nemusíte

Jenom doplním, že sleva na poplatníka se nikdy nekrátí, tak že nárok na ni není podmíněn evidencí na ÚP.
    Pokud vám zaměstnavatel vydal potvrzení o zdanitelných příjmech, což je podmínkou k podání daňového přiznání, podáte do 31.3.2017 toto přiznání na FÚ a pravděpodobně se vám případně sražená daň vrátí celá nebo alespoň její část.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).