Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda-nedohoda o ukončení HPP od LenkaS - Re: Děkuji vám všem >>>>>>>>Dobrý den. Zaměstnanec chtěl ukončit...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2016 12:10

    LenkaS (neregistrovaný) 90.176.169.---

    Re: Děkuji vám všem
    >>>>>>>>Dobrý den. Zaměstnanec chtěl ukončit pracovní poměr
    >>>>>>>>(který má do 20.12.) dohodou a to ihned. Donesl
    >>>>>>>>zaměstnavateli dohodu o rozvázání pracovního poměru.
    >>>>>>>>Zaměstnavatel s tím nesouhlasí, že nemá za něj
    >>>>>>>>náhradu.
    >>>>>>>>Zaměstnanec tedy prohlásil, že už nepřijde do práce.
    >>>>>>>>Vůbec
    >>>>>>>>teď nevím, co z toho plyne pro zaměstnance i
    >>>>>>>>zaměstnavatele. Zaměstnanec bude mít neomluvenou
    >>>>>>>>absenci a to až
    >>>>>>>>do 20.12? Až potom dostane výstupní papíry, aby mohl
    >>>>>>>>být zaměstnán jinde. Jak ho může zaměstnavatel
    >>>>>>>>postihnout?
    >>>>>>>
    >>>>>>>po 5ti A okamžité zrušení pr.poměru dle § 55/1 b ZP,
    >>>>>>>na doručenku do vl. rukou.
    >>>>>>
    >>>>>>No ale když zaměstnavatel nechce zrušit jeho pracovní
    >>>>>>poměr.
    >>>>>
    >>>>>to nechápu, PROČ?je normální?:)
    >>>>>
    >>>>>Tak zaměstnavateli stejně nezbývá, než mu dávat
    >>>>>>A a z těch odvést ZP (1337,- Kč)do minima a to až do
    >>>>>>doby než mu skončí PP. Výplatu za říjen mu může
    >>>>>>ponížit
    >>>>>>o to zdravotní. Taky může mu nedát výplatu, výstupní
    >>>>>>papíry...
    >>>>Taky nechápu PROČ, ale asi chce dělat problémy, když
    >>>>zaměstnanec nechce dělat tak nic nenadělá a problémy
    >>>>budou mít jenom u něho v účtárně. Zaměstnanec než
    >>>>dostanec výstupní papíry může být zaměstnán jinde
    >>>>přeba na
    >>>>dohodu o provedení práce do 10tis.Kč.
    >>>A proč ne v pracovním poměru se mzdou bez omezení, o
    >>>kterém píšete u DPP?
    >>Takže může ho nový zaměstnavatel zaměstnat na dohodu
    >>o
    >>prov.práce se mzdou bez omezení a normálně ho
    >>přihlásí
    >>na soc.a zdr.poj. a bude odvádět. Do hlavního PP ho
    >>přijme až bude mít výstupní papíry, tedy až bude mít
    >>ukončený PP v minulém zaměstnání. Lze to tak?
    >
    >Může mít několik pracovních poměrů souběžně, takže k
    >uzavření nového PP není nutné, aby měl ukončený PP u
    >vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).