Hlavní navigace

Názor k dotazu Práce svátek od VH - Re: práce svátek >>>>>>>>>>Dobrý den>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>zaměstnanec pracuje pouze na...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 12. 2016 16:37

    VH

    Re: práce svátek
    >>>>>>>>>>Dobrý den
    >>>>>>>>>>
    >>>>>>>>>>zaměstnanec pracuje pouze na ranní směnu, 8 hodin, ve
    >>>>>>>>>>svátek na ranní nenastoupil, ale šel na noční směnu.
    >>>>>>>>>>Bude mu náležet náhrada za neodpracovanou plánovanou
    >>>>>>>>>>směnu plus příplatek za práci přesčas za noční směnu
    >>>>>>>>>>?
    >>>>>>>>>>Nebo se jedná pouze o "přehození směn" a příplatek za
    >>>>>>>>>>práci přesčas tak nenáleží ?
    >>>>>>>>>>
    >>>>>>>>>>Díky M.P.
    >>>>>>>>>A ve svátek na ranní jinak pracuje?
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>Ano, směnový plán má pouze ranní, tentokrát ale na
    >>>>>>>>ranní nepřišel a šel na noční.
    >>>>>>>>Dle mě by měl mít náhradu za svátek za neodpracovanou
    >>>>>>>>sváteční ranní směnu. A dále příplatek za přesčasovou
    >>>>>>>>práci na noční směně (která již není jeho sváteční).
    >>>>>>>>Co myslíte ?
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>M.P.
    >>>>>>>Mně tam nějak uniká, z jakého důvodu nepřišel na
    >>>>>>>ranní
    >>>>>>>směnu - byl mu změněn plán směn nebo si o této změně
    >>>>>>>rozhodl sám?
    >>>>>>
    >>>>>>Změnili mu plán. M.P.
    >>>>>Tak v tom případě ta noční směna je směnou, která mu
    >>>>>byla naplánována, není navíc = nejedná se o práci
    >>>>>přesčas. Ta ranní směna přestala být změnou plánu
    >>>>>naplánovanou směnou, tudíž za ni nic nenáleží.

    >>>
    >>>Příplatek za práci ve svátek má za tolik hodin, kolik
    >>>jich v ten svátek odpracoval. Kdy mu ta noční směna
    >>>začala? 17.11. např. ve 22.00h? Nebo 16.11. např. od
    >>>22.00 do 17.11. do 6.00 h?
    >>Záleží na tom, jak se svátek posuzuje- zda kalendářně
    >>(tj. od půlnoci do půlnoci), nebo podle § 91 odst. 6
    >>ZP.
    >
    >dle par. 91 odst. 6, tedy svátek 16.-17.11. 22-00 -
    >6.00 hod.
    >Ale tento pán měl směnu až 17.11.-18.11. 22.00 - 6.00
    >hod.
    >
    >Takže nemá nic.
    Pokud posuzujete den pracovního klidu, tedy i svátek, podle § 91 odst. 6 ZP, musíte začít tím, jak máte definován týden a v kolik hodin v týdnu nastupuje první pracovní směna.
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).