Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH poměrná výše prosím od mirka..p - Re: poznámka pro paní tečku >>>>>>>>>>>>(jen malé částky).>>>>>>>>>>>>Z...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 12. 2016 13:54

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: poznámka pro paní tečku
    >>>>>>

    >>>>>>(jen malé částky).
    >>>>>>
    >>>>>>Z hlediska KH, dá se toto zařadit pod DPH v poměrné
    >>>>>>výši (§75), tedy označit "použit poměr" protože
    >>>>>>uplatním
    >>>>>>nárok nižší než je DPH na faktuře?
    >>>>>>
    >>>>>>Anebo raději nárokovat vše, aby bylo DPH shodné?
    >>>>>>
    >>>>>>Co si o tom myslíte? Moc děkuji.
    >>>>>
    >>>>>Ale vždyť byste neuplatnila žádný poměr. Ten by byl v
    >>>>>případě, že byste půlku kapesníčků dala např. do
    >>>>>kanceláře, kde úřadují pouze plnění, která jsou pro
    >>>>>DPH
    >>>>>zdanitelná a půlku do kanceláře, kde úřadují plnění
    >>>>>od
    >>>>>DPH osvobozená (např. jen fakturují nájmy bytů
    >>>>>neplátcům
    >>>>>DPH)
    >>>>>
    >>>>>Ale pokud dáte kapesníčky na repre bez odpočtu DPH -
    >>>>>kde tam máte jaký poměr pro odpočet DPH?
    >>>>>
    >>>>žádný poměr to není. uplatníte jen tu část, kterou
    >>>>chcete - základ daně a daň
    >>>
    >>>Děkuji za reakce. Ano, paní tečko, právě to si myslím
    >>>taky, a proto se vlastně ptám. Nicméně když uplatním
    >>>jen tu část, co potřebuji, tak nebude v KH shodné DPH
    >>>s
    >>>protistranou :-(.
    >>>Prostě to bylo blbě nakoupeno na jeden doklad. Co
    >>>byste s tím dělali?
    >>
    >>Paní tečko, ale teď jsem si uvědomial, že ten Váš
    >>příklad je na krácení odpočtu (§76), já to chtěla
    >>"napasovat právě na ten "poměr" (§75).
    >
    >
    >Zaúčtujete
    >
    >režijní potřeby - základ DPH 5xx / 211
    > odpočet DPH 343 / 211
    >
    >repre / ve Vašem případě kapesníčky
    > základ DPH i DPH v jedné částce 513
    >/ 211
    >
    >
    >U částky celkem za celý doklad do 10.tis.Kč nemusíte
    >nic dalšího řešit. Stejně to "spadne" do černého
    >pytlíčku, na FÚ to nebudou porovnávat s doklady na druhé
    >straně.
    >
    >
    Ale i kdyby ta faktura byla nad 10 tis. tak můžete nárokovat odpočet jen z některých položek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).