Hlavní navigace

Názor k dotazu Školkovné od IvaB - Re: Školkovné tak já nevím,teď jsem našla toto :Sleva...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2017 7:08

    IvaB (neregistrovaný)

    Re: Školkovné
    tak já nevím,teď jsem našla toto :
    Sleva za umístění dítěte

    Další novinkou je nová obsahová náležitost potvrzení pro účely uplatnění slevy za umístění dítěte. V ustanovení § 38l odst. 2 písm. f) v novém bodě 3 zákona o daních z příjmů se navrhuje za účelem posílení právní jistoty plátců daně (zaměstnavatelů) uvádět do potvrzení vydávaného předškolním zařízením datum, od kterého příslušné zařízení splňuje zákonná kritéria „předškolního zařízení“. Již za zdaňovací období 2016 může uplatnit poplatník slevu za umístění dítěte pouze za okolností, že jsou splněny podmínky stanovené v ustanovení § 35bb odst. 6 zákona o daních z příjmů – tj. jedná-li se o předškolní zařízení.

    Jak pro server Podnikatel.cz vysvětlil Jakub Vintrlík z ministerstva financí, navrhovaná právní úprava reaguje na úpravy této problematiky schválené již v roce 2015 (zákonem č. 127/2015 Sb.), resp. dále upřesňuje postupy vedoucí k úspěšnému uplatnění slevy na dani za umístění dítěte. „Jinými slovy, bez ohledu na výše zmíněnou připravovanou novelu zákona o daních z příjmů bude muset zaměstnanec prokázat tuto skutečnost u zaměstnavatele již v rámci ročního zúčtování záloh provedeného za rok 2016, a to i případně, od kterého data se jedná např. o zařízení registrované, resp. evidované, v příslušném rejstříku, neboť tato informace má bezprostřední vliv na výši nároku poplatníka na slevu na dani za umístění dítěte,“ doplnil Jakub Vintrlík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).