Hlavní navigace

Názor k dotazu Obytný přívěs od mirka..p - Re: Obytný přívěs >>>>>>>>>>odpočet DPH v celé výši, nebo...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 3. 2017 8:33

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Obytný přívěs
    >>>>>>>>>>odpočet DPH v celé výši, nebo uplatnit pouze poměrnou
    >>>>>>>>>>část? A jak to bude s odpisy, lze uplatnit také v
    >>>>>>>>>>plné
    >>>>>>>>>>výši, nebo pouze poměrnou část?
    >>>>>>>>>>Prosím o radu. Předem děkuji.
    >>>>>>>>>
    >>>>>>>>>A z jakého důvodu byste chtěla krátit?
    >>>>>>>>
    >>>>>>>>Když ho firma k podnikání využívá jen po část roku.
    >>>>>>>>Nebo dát celý odpočet DPH i daň.odpisy v plné výši???
    >>>>>>>>Jak by se účtovalo v případě krácení? Jak se staví k
    >>>>>>>>obytným přívěsům FÚ?? Někdo zkušenosti???
    >>>>>>>>Předem děkuji.
    >>>>>>>
    >>>>>>>No ono záleží na předmětu podnikání dané s.r.o. a na
    >>>>>>>tom jak si obhájí využitelnost obytného přívěsu pro
    >>>>>>>dosažení zajištění a udržení příjmů.
    >>>>>>>A z jakého důvodu byste chtěla krátit?
    >>>>>>Předem děkuji za odpověď.
    >>>>>>Byl by využíván pouze pokud by dělníci jeli na
    >>>>>>montáže, takže bych krátila nějakým procentem

    >Využívá se pro montážní dělníky.... ale lze využít i
    >pro soukromou potřebu zaměst.např.na dovolenou -něco
    >podobného jak lze poskytnou firemní automobil i pro
    >soukromou potřebu zaměstnance. Dle §75 ZDPH se má odpočet
    >krátit, pokud se počítá i s využívání majetku pro
    >soukromou potřebu zaměstnanců. Jde mi o to, zda brát
    >obytný přívěs podobně jak je to u osobních automobilů.

    Přívěs není automobil a automobily jsou v zákoně přímo vyjmenované, tedy pokud se opravdu bavíme o přívěsu a ne o obytném autě (karavanu).
    já si myslím a pokud se pletu, někdo mě určitě opraví:
    DPH §13/3+4 - dodanit zapůjčení za cenu obvyklou
    DZČ §6/3 - přidanit zaměstnanci ke mzdě ( ale zde si nejsem jistá, jestli by třeba nebylo osvobozeno, já se s dodaňováním plnění u zaměstnanců příliš nesetkávám, já jsem osvobození v §6 nenašla)
    DPPO - nekrátí se.... tady bych jen tak, bez opory v zákoně řekla, že
    by mělo být evidentní, že se majetek více využívá pro podnikání, než pro bezplatné půjčování zaměstnancům, že je tedy pořízen na dosažení zajištění a udržení příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).