Hlavní navigace

Názor k dotazu Uskutečnění zdanit. plnění pro neplátce od jája 1 - Re: uskutečnění zdanit. plnění pro neplá >>>>>>>Dobrý den,>>>>>>>podnikatel, plátce...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 3. 2017 12:54

    jája 1 (neregistrovaný) 37.221.250.---

    Re: uskutečnění zdanit. plnění pro neplá
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>podnikatel, plátce DPH uskutečnil zdanitelné plnění
    >>>>>>>pro s.r.o., neplátce DPH ve výši nad 10 tis. Kč.
    >>>>>>>Vystaví daňový doklad - vyplní svoje údaje, ale u
    >>>>>>>odběratele má jenom IČO. Jak to bude v kontrolním
    >>>>>>>hlášení? Bude
    >>>>>>>to v A 4 (ale to nelze když není uvedeno DIČ) nebo v
    >>>>>>>A
    >>>>>>>5 ?
    >>>>>>>
    >>>>>>>Děkuji.
    >>>>>>
    >>>>>>DIČ s.r.o. = CZ + IČ
    >>>>>
    >>>>>Našla jsem si firmu v obch. rejstříku a je uvedena
    >>>>>jako neplátce a není tam uvedeno DIČ.
    >>>>>- múže tedy podnikatel uvést na faktuře DIČ stejné
    >>>>>jako IČO?
    >>>>>- Jak se spárují doklady v KH?
    >>>>>- nepříjde výzva?
    >>>>
    >>>>DIČ není jen identifikátor pro DPH, DIČ má přidělen
    >>>>mj
    >>>>každý podnikající subjekt jako identifikátor ke všem
    >>>>daním. Takže bych u té společnosti zapsala DIČ a
    >>>>uvedla
    >>>>do B2.
    >>>
    >>>
    >>>Pokud je osobou povinnou k dani, musíte její DIČ do
    >>>daňového dokladu uvést.
    >>>Osoby povinné k dani - viz ZDPH § 5 odst. 1)
    >>>
    >>>
    >>>On není plátcem DPH
    >
    >To je irelevantní.
    >
    >Nemusí být plátcem DPH pro to, abyste byli povinni
    >uvést jeho DIČ do vystavovaného daňového dokladu. Jak
    >jsem psala - důležité je, zda je osobou povinnou k dani.
    >
    >Jenom ještě nevím, co to udělá, když se to nespáruje. Vystavená faktura bude v KH, přijatá ne, neboť odběratel není plátcem DPH.
    >
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).