Hlavní navigace

Názor k dotazu Cenné papíry a jejich reálná hodnota od Val:) - Re: cenné papíry a jejich reálná hodnota Paní Mirko,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2017 14:41

  Val:) (neregistrovaný) 2a00:1028:96c8:----:----:----:----:----

  Re: cenné papíry a jejich reálná hodnota
  Paní Mirko, nevím, jak moc se o to zajímáte Vy, ale uvítám s vámi diskuzi, moc mi to pomůže. V přechodných ustanoveních jsem našla:
  "5. Účetní jednotky, které ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona jsou mikro účetními jednotkami s výjimkou obchodníků s cennými papíry, poboček zahraničních obchodníků s cennými papíry, platebních institucí, poboček zahraničních platebních institucí, institucí elektronických peněz, poboček zahraničních institucí elektronických peněz, společností a fondů podle zákona o investičních společnostech a investičních fondech a fondů podle zákona upravujícího důchodové spoření nebo doplňkové penzijní spoření, a přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona používaly oceňování majetku reálnou hodnotou podle § 27 zákona č. 563/1991 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, pokračují v účtování a vykazování majetku oceňovaného reálnou hodnotou podle zákona č. 563/1991 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, až do vyřazení tohoto majetku."
  Tzn., že viz výše popsané přecenění provedu i k 31/12/2016.
  A ráda bych Vás poprosila, zda je to takto správně? Bohužel cena šla dolů, tudíž přecenění je v nákladech. Jsou tyto náklady daňově?
  Děkuji moc za odezvu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).