Hlavní navigace

Názor k dotazu Započítatelná doba pojištění (důchod) od jasná. - Taky děkuji za informaci :-) >>>>>Zákona o zaměstnanosti: "Do...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2017 12:07

    jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

    Taky děkuji za informaci :-)
    >>>>>Zákona o zaměstnanosti: "Do předchozího zaměstnání se
    >>>>>nezapočítává doba důchodového pojištění získaná
    >>>>>zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době
    >>>>>vedení v
    >>>>>evidenci uchazečů o zaměstnání (§ 25 odst. 1 a 3) a
    >>>>>krátkodobým zaměstnáním."
    >>>>>Podle této věty by se jí ta doba pojištěné DPČ,
    >>>>>kterou
    >>>>>má při evidenci, nezapočítávala.
    >>>>>Možná to jenom vytrhávám z kontextu, ale co myslíte
    >>>>>Vy?
    >>>>
    >>>>No, já to tady taky zrovna pročítám, ale nechci Vás
    >>>>zmást, nemám s tím osobní zkušenost.
    >>>
    >>>Taky jsem osobně ještě neřešila. Nejlepší bude
    >>>zavolat
    >>>na ÚP, chtít vedoucí a zeptat se. Pokud něco
    >>>zjistíte,
    >>>dejte vědět. Taky by mě to osobně zajímalo, člověk
    >>>nikdy neví, kdy to bude potřebovat.
    >>
    >>Tak na tom radícím call centru ÚP toho moc nevěděla a
    >>jen obecně říkala, že se počítá každá doba, kdy měl
    >>zaměstnání, ze kterého se odvádělo pojištění, ale §
    >>41
    >>rozklíčovat nedokázala. Dokonce mně tvrdila, že DPČ
    >>je
    >>pojištěná jen a pouze při výdělku 2500 a více. O tom,
    >>že když DPČ není ZMR, a tudíž se SP odvádí i z
    >>výdělku
    >>nižšího, nikdy neslyšela. Takže tam nemělo cenu už
    >>nic
    >>dál rozebírat.
    >>Raději jsem zavolala přímo na oddělení, kde mně
    >>přepojili na vedoucí a od té jsem se dozvěděla, co
    >>jsem
    >>potřebovala. Tak opravdu ten § 41 říká toto:
    >>Doba výkonu práce v nekolidujícím zaměstnání, tzn.
    >>jakékoli zaměstnání (tj. i s odvodem SP) v době, kdy
    >>je
    >>dotyčný veden na ÚP se do těch 365 dnů ve 2 letech
    >>před
    >>začátkem evidence, potřebných pro nárok na podporu,
    >>nezapočítává.
    >>Pokud dotyčný chce, aby se mu ta doba započítávala,
    >>nesmí být veden na ÚP. Tzn. nechá se vyřadit z
    >>evidence
    >>ÚP, nebo ho vyřadí oni sami, protože včas nesplnil
    >>ohlášení začátku toho zaměstnání (vyřazení z evidence
    >>ÚP
    >>pak ale pochopitelně znamená, že není pojištěný
    >>státem, a že základ pro odvod ZP musí být nejméně ve
    >>výši
    >>minimální mzdy).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).