Hlavní navigace

Názor k dotazu Pořízení zboží z SK od allli - Re: Pořízení zboží z SK asické pořízení zboží z...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2017 20:18

    allli

    Re: Pořízení zboží z SK
    asické pořízení zboží z JČS. Zřejmě i slovenská
    >>>>>>>strana
    >>>>>>>to bude mít špatně, na faktuře je paragraf osvobození
    >>>>>>>dodání do JČS.
    >>>>>>>
    >>>>>>>Poradíte mi prosím někdo?
    >>>>>>>
    >>>>>>>Alča
    >>>>>>
    >>>>>>nemůže to být v žádném případě pořízení zboží z jčs
    >>>>>>na
    >>>>>>ř. 3 a 43,
    >>>>>>§ 16 pořízením zboží se rozumí pořízení zboží od
    >>>>>>osoby
    >>>>>>registrované v jiném členském státě , pokud je zboží
    >>>>>>odesláno nebo přepraveno z tohoto jiného členského
    >>>>>>státu do členského státu od něj odlišného...
    >>>>>>což není váš případ, vy máte dovoz ř. 7 a 43, celní
    >>>>>>doklady VDD, JSD..
    >>>>>proclila v ČR v jakém režimu?
    >>>>
    >>>>Takže po ověření obchodu - byl to prodej na cestě,
    >>>>proclili to na naši společnost, slovák to přivezl na
    >>>>celnici v ČR.
    >>>>
    >>>>JSD by mělo být vypsáno na naši českou firmu (dosud
    >>>>se
    >>>>mi do ruky nedostal).
    >>>>
    >>>>Mám to tedy uvést jako dovoz - dodavatel bude
    >>>>slovenská firma? a tedy na tom ř. 7 a 43? Jako
    >>>>hodnota
    >>>>bude
    >>>>hodnota uvedená na faktuře, dopravu nám neúčtovali
    >>>>(hradila slovenská firma), takže bez dopravy?
    >>>>
    >>>>Moc děkuji za pomoc.
    >>>
    >>>A ještě dotaz - jak to bude řešit ta slovenská
    >>>firma,
    >>>která přivezla zboží z třetí země? a hradila dopravu
    >>>až do Čech? My vlastně dopravu nehradili ani
    >>>neobjednávali....
    >>zkuste se ozvat, až budete mít v ruce dovozní JSD,
    >>zda
    >>jste uvedení jako kupující
    >
    >
    >Už ho mám, jsme zde uvedeni jako kupující. Tedy náš
    >dodavatel, který dovoz "realizoval" tam vůbec uvedený
    >není.
    ani jako zástupce při dovozu?
    sečtete hodnotu zboží, příp. cla, dopravy a dalších nákladů souvisejících s dovozem zboží do 1. místa určení v ČR a uvedete do ř. 7 (8) a 43 (44), pokud máte nárok na odpočet DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).