Hlavní navigace

Názor k dotazu Výzva KH - neuvedenoéDIČ od .. - Re: neuvedeno DIČ_koho je to chyba .... 1) Dodavatel...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2017 12:00

    .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

    Re: neuvedeno DIČ_koho je to chyba ....
    1) Dodavatel dokonce musí zahrnout daňový doklad do KH nejdříve za 07/2017 v případě, kdy doklad obdržel až v 07/2017.

    2) Vystavili jste řádný daňový doklad a neuvedli do něj údaje, které vyžaduje ZDPH. Proč jste se na DIČ neptali dříve? Při vystavování daňového dokladu? DIČ přece neznamená automaticky jen plátce DPH. Už i pokladní na kase v marketu pro kutily se zeptá při prodeji zboží v částce nad 10.tis.Kč, zda kupující není "podnikatel" a zda nechce vystavit doklad s uvedením DIČ.

    3) Odběratel si může uplatnit odpočet DPH i na základě "neúplného" daňového dokladu. Jen to pak pravděpodobně vyvolá nějakou tu Výzvu, POP, ... Ale proč by se měl odběratel ochudit o odpočet DPH, když nemusí?

    ZDPH § 73 Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet daně
    (5) Neobsahuje-li doklad pro prokázání nároku na odpočet daně všechny předepsané náležitosti daňového dokladu, lze nárok prokázat jiným způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).