Hlavní navigace

Názor k dotazu Společenství vlastníků bytů, vyúčtování od Mimi - Re: SVJ a GDPR >>>Dobrý den!>>>Vedení našeho společdenství vlastníků...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 10. 2017 13:06

    Mimi (neregistrovaný) 2a00:1028:86f1:----:----:----:----:----

    Re: SVJ a GDPR
    >>>Dobrý den!
    >>>Vedení našeho společdenství vlastníků bytů odmítlo
    >>>pro
    >>>své členy zveřejnit vyúčtování plateb a společných
    >>>nákladů za rok 2016 s odkazem že by to bylo
    >>>protizákonné
    >>>s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů.
    >>>Je to tak správně?
    >>>Já chci vědět jak se hospodáři s mými penězi. To
    >>>přece
    >>>protizákonné není!
    >>>Děkuji za odpověď.
    >>>MR
    >>
    >
    >Mimi,
    >
    >pokud pod zveřejněním myslíte vyvěšení na nástěnce,
    >tak to by bylo skutečně v rozporu s 101/2000 Sb. a s
    >GDPR.
    >
    >Na druhé straně máte na své straně § 8 v zákonu č.
    >67/2013 Sb. o službách.
    >
    >Obecné ustanovení o právu nahlížet do všech dokladů
    >SVJ je v
    >§ 1179 NOZ.
    >
    >Jednodušší cestou je odvolat výbor.
    >
    >Složitější, dražší a delší cestou je soudní řízení.
    >
    >Hezký den!
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).