Hlavní navigace

Názor k dotazu OSVČ + svobodné povolání od Jaja12 - děkuji všem za reakce :) >>>>Prosím o radu.Jsem OSVČ...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2017 7:47

    Jaja12 (neregistrovaný) 217.170.100.---

    děkuji všem za reakce :)
    >>>>Prosím o radu.Jsem OSVČ a zároveň mám občas příjmy z
    >>>>vystoupení na různých akcí (sport-exibice). žádnou
    >>>>takovou činnost na živnostenském oprávnění nemám.
    >>>>Údajně
    >>>>jde o svobodné povolání Mohu normálně vystavovat
    >>>>faktury ? Musím to hlásit na Fú, když už jsem
    >>>>registrovaný jako OSVČ ? Co daň z příjmů ? bude v §
    >>>>7, takže
    >>>>dám na jednu hromadu s ostatními příjmy ? a když budu
    >>>>chtít výdaje paušálem, jak to bude v přiznání ?
    >>>Pokud budete uplatňovat výdaje % z příjmů, musíte je
    >>>evidovat zvlášt, svobodná povolání mají jen 40 % a
    >>>také
    >>>je uvést v DP každý zvlášť i když je to vše v § 7
    >>
    >>Neproběhlo tu nedávno něco o živnosti pro sportovce a
    >>paušálu
    >60%?
    >
    >https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1508074

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).