Hlavní navigace

Názor k dotazu Přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí od Agatha - Re: Přiznání k dani z nabytí nemovitých >Dobrý...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2017 11:21

    Agatha (neregistrovaný)

    Re: Přiznání k dani z nabytí nemovitých
    >Dobrý den,
    >prosím o radu. Vyplňuji Přiznání k dani z nabytí
    >nemovitých věcí a potřebuji se ujistit, když jsem koupila
    >byt a pozemek (každé zvlášť v jiném katastru
    >nemovitostí), a na obojí mám znalecký posudek, tak stačí vyplnit
    >Přiznání a Přílohu č. 1, typ N. A doložím Výpis KN,
    >Kupní smlouvu a znalecký posudek. Z kupní ceny vypočítám
    >a zaplatím 4%.
    >Je ještě něco dalšího potřeba?

    přiznání k dani z nabytí na FU podle místa nemovitosti, přiznání + příloha č. 1 - doložit: písemnost potvrzující nabytí vlastnického práva (kupní smlouva), vyrozumění o provedeném vkladu do katastru nemovitostí, znalecký posudek, doklad o zaplacení odměny a nákladů znalci, pokud uplatňujete uznatelný výdaj.
    Daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí je poplatník povinen podat nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž byl v katastru nemovitostí proveden vklad.... v přiznání uvedete kupní cenu, cenu ze znaleckého posudku do tabulky č. 2 přílohy č. 1 a spočtete daň z ceny, která je vyšší (kupní cena vs. 75% znalecké ceny) - lze vyplnit v interaktivním tiskopisu http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/IF_5547_3.pdf?201710161113


    >A když má prodávající oznamovací povinnost vůči FÚ
    >kvůli platbě daně z nemovitosti (aby složenky chodili na
    >mě), jako formou se toto provádí?

    K dani z nemovitostí pak podáváte přiznání podle stavu k 1.1. na daný rok - tedy pokud prodej proběhl v r. 2017, dle stavu k 1.1.2018 podáváte přiznání na rok 2018 do 31.1.2018 - FU pak pošle složenku.

    >
    >Moc děkuji a přeji krásný den všem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).