Hlavní navigace

Názor k dotazu Darování nemovitosti vedené v majetku od .. - Re: darování nemovitosti vedené v majetk >>FO měla v...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2017 9:43

    .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

    Re: darování nemovitosti vedené v majetk
    >>FO měla v majetku nemovitost, v které podniká. Tu
    >>darovala svým dětem. Nadále tam podniká, hradí jim
    >>nájem.
    >>Nemovitost měla ještě velkou část daň.neodepsanou
    >>(cca
    >>6mil). Můžu dát tuto částku celou do nákladů (jako by
    >>tomu bylo u prodeje)? Vůbec si s tím nevím rady, ani
    >>kde hledat. Děkuji

    >Nemůžete, viz.§25/1 písm.o)

    Pro poloviční roční odpis § 26/7/a ZDP
    A pozor, obdarované děti nemohou darovanou nemovitost odepisovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).