Hlavní navigace

Názor k dotazu Příspěvek na bydlení od KB - Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné >>>Dobrý den, pokud si...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2017 17:29

    KB (neregistrovaný) 188.175.72.---

    Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
    >>>Dobrý den, pokud si chci zažádat o příspěvek na
    >>>bydlení a děti mají zatím trvalé bydliště u otce a
    >>>uvádím
    >>>jen sebe a příjem ze zaměstnání.
    >>>Nebo by se vyplatilo uvádět i děti (měly by trvalé
    >>>bydliště u mě)
    >>>počítá se do příjmu o příspěvek na bydlení i
    >>>alimenty?
    >>>Nevím, která varianta se vyplatí více.
    >>>Děkuji.
    >>>KB
    >>
    >>zeptejte se na úřadu práce, který dávku vyplácí. To
    >>budou mít radost...
    >
    >To si musíte sama propočítat. Zda mít v trvalém
    >bydlišti matky hlášeny s trvalým pobytem i děti a pak
    >započítávat i výživné, či
    >naopak
    >
    děkuji, podívám se na to
    >https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/obecne
    >
    >https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni
    >
    >Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře
    >§ 5 (1) Za příjem se pro účely stanovení rozhodného
    >příjmu považují
    >b) z příjmů, které jsou podle zákona o daních z příjmů
    >osvobozeny od daně z příjmů, tyto příjmy:
    >1. příjem přijatý v rámci plnění z vyživovací
    >povinnosti ... pročíst na
    >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#cast3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).