Hlavní navigace

Názor k dotazu Sleva na dítě-nejsou manželé od Miluš - Re:daň.zvýhodnění na dítě-nejsou manželé >>>>>Prosím chtěla jsem se zeptat...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2018 17:17

    Miluš (neregistrovaný) 2a00:1028:9196:----:----:----:----:----

    Re:daň.zvýhodnění na dítě-nejsou manželé
    >>>>>Prosím chtěla jsem se zeptat jak postupovat v
    >>>>>případě,
    >>>>>že zaměstnanec žije se svou partnerkou ve společné
    >>>>>domáctnosti, mají jedno dítě (každý však má hlášeno
    >>>>>trvalé bydliště jinde). Zaměstnanec podepsal
    >>>>>prohlášení k
    >>>>>dani (partnerka je na rodičovské dovolené).
    >>>>>Zaměstnanci
    >>>>>na základě předloženého rodného listu uplatňuji slevu
    >>>>>na dítě. Jaké další doklady od něho mám ještě
    >>>>>požadovat pokud požádá o zúčtování daní? Prosím o
    >>>>>radu
    >>>>>a moc
    >>>>>děkuji.
    >>>>
    >>>>Pokud je jeho družka-matka dítěte, se kterou žije ve
    >>>>společně hospodařící domácnosti na rodičovské
    >>>>dovolené,
    >>>>tak měl zaměstnanec při uplatnění daňového zvýhodnění
    >>>>na dítě doložit také "Potvrzení zaměstnavatele
    >>>>druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové
    >>>>zvýhodnění", které měl vystavit zaměstnavatel jeho
    >>>>družky-matky dítěte.
    >>>>
    >>>Mám tomu rozumět tak, že zaměstnavatel matky dítěte
    >>>vystaví potvrzení pro matku, že nemá podepsané
    >>>prohlášení k dani? Nebo o jaké potvrzení se jedná? A
    >>>pokud
    >>>matka dítěte již není v zaměstnaneckém poměru? Nějak
    >>>jsem
    >>>se v tom ztratila. Díky za radu a hezký večer
    >>
    >>Píšete, že je na rodičovské dovolené, takže
    >>má
    >>zaměstnavatele.
    >>
    >>
    >>http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5556_2.pdf?201801182040
    >>
    >
    >Zákon o daních z příjmů
    >§ 38l odst. 3) písmeno c)
    >
    >Bez toho nemůžete v případě, kdy je druhá osoba
    >(družka-matka dítěte) zaměstnaná, daňové zvýhodnění na dítě
    >zaměstnanci poskytnout.
    >
    >Děkuji, budu muset pátrat jak to vlastně s nimi je. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).