Hlavní navigace

Názor k dotazu Závazné posouzení FÚ - poplatek? od Eva M. - Re: Závazné posouzení FÚ - poplatek? Dobrý den Alen,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 2. 2018 13:26

    Eva M.

    Re: Závazné posouzení FÚ - poplatek?
    Dobrý den Alen, děkuji za odpověď. Činnost předtím byla obchod se zdravotní obuví (100%) a nyní lékárna (100%). Obávám se tedy, že je to neprůchodné, ale kdyby to náhodou šlo, bylo by to fajn :-)

    Obecně se za posouzení platí 10 tisíc (což se nám nechce, protože se bojíme, že výrok bude nejspíš negativní), ale pokud by to bylo zadarmo, tak to zkusíme ;-)
    Na webu FS jsem našla článek
    http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2007/zavazne-posouzeni-u-dani-z-prijmu-2388
    v němž se píše: "Správnímu poplatku nepodléhá žádost o závazné posouzení odečtu ztráty od základu daně (§ 38na ZDP)." Jen netuším, na základě jakého § by zrovna toto posouzení mělo být bezplatné...? Poradíte prosím?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).