Hlavní navigace

Názor k dotazu Zahraniční faktury od mirka..p - Re: Zahraniční faktury >>>Dobrý den, >>>prosím o radu se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2018 16:43

    mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    Re: Zahraniční faktury
    >>>Dobrý den,
    >>>prosím o radu se zahraničními fakturami ze Slovenska.
    >>>
    >>>1. U některým faktur je napsáno "revers charge" a
    >>>nulové DPH. Jelikož se ke mě faktury dostávají jednou
    >>>za
    >>>měsíc všechny, provádím samovyměření k datu vystavení
    >>>faktury (dodání služeb, zboží. se sazbou 21% Chci se
    >>>zeptat zda to takto může být?
    >>
    >>Možná ano, neuvádíte, za co ty faktury jsou
    >>
    >>>2. Na některých fakturách je uvedeno IČ odběratele
    >>>(naše), a IČ dph dodavatele. Sazba DPH je nulová.
    >>>Není
    >>>zda uvedeno nic o přenesené povinnosti ani žádný
    >>>zákon.
    >>>Provádí se zda samovyměření či nikoli?
    >>
    >>viz předchozí odpověď
    >>
    >>>3. Některé faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>únor
    >>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>dát
    >>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>datumem
    >>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>12.1.2018 a

    >>
    >>>Předem děkuji rady
    >
    >Faktury jsou za různé služby, zprostředkování určitých
    >služeb, taneční vystoupení, zajištění zdravotní služby
    >na akci, moderování, či nakoupení nějakého zboží
    >například bundy, spacáky apod.

    ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla §9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte samovyměření, ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný, samovyměření.
    ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o polské plátce
    ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci daně, někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání, ale s DPPD dle faktury.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).