Hlavní navigace

Názor k dotazu Zahraniční faktury od mirka..p - Re: Zahraniční faktury >>>>Dobrý den, >>>>prosím o radu se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2018 16:44

    mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    Re: Zahraniční faktury
    >>>>Dobrý den,
    >>>>prosím o radu se zahraničními fakturami ze Slovenska.
    >>>>
    >>>>1. U některým faktur je napsáno "revers charge" a
    >>>>nulové DPH. Jelikož se ke mě faktury dostávají jednou
    >>>>za
    >>>>měsíc všechny, provádím samovyměření k datu vystavení
    >>>>faktury (dodání služeb, zboží. se sazbou 21% Chci se
    >>>>zeptat zda to takto může být?
    >>>
    >>>Možná ano, neuvádíte, za co ty faktury jsou
    >>>
    >>>>2. Na některých fakturách je uvedeno IČ odběratele
    >>>>(naše), a IČ dph dodavatele. Sazba DPH je nulová.
    >>>>Není
    >>>>zda uvedeno nic o přenesené povinnosti ani žádný
    >>>>zákon.
    >>>>Provádí se zda samovyměření či nikoli?
    >>>
    >>>viz předchozí odpověď
    >>>
    >>>>3. Některé faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>>únor
    >>>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>>dát
    >>>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>>datumem
    >>>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>>12.1.2018 a
    >
    >>>
    >>>>Předem děkuji rady
    >>
    >>Faktury jsou za různé služby, zprostředkování
    >>určitých

    >
    >ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla
    >§9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo
    >příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte samovyměření,
    >ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se
    >všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    >U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný,
    >samovyměření.
    >ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o
    >polské plátce
    >ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci daně,
    >někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání,
    >ale s DPPD dle faktury.

    Ještě poznámka: doporučuji nějaké dobré školení na oblast DPH při obchodování v rámci EU, je tam mnoho různých variant...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).