Hlavní navigace

Názor k dotazu Zahraniční faktury od allli - Re: Zahraniční faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba>>>>>>měsíc (FA...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 2. 2018 13:30

    allli

    Re: Zahraniční faktury
    dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>>>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>>>>únor
    >>>>>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>>>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>>>>dát
    >>>>>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>>>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>>>>datumem
    >>>>>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>>>>12.1.2018 a
    >>>
    >>>>>
    >>>>>>Předem děkuji rady
    >>>>
    >>>>Faktury jsou za různé služby, zprostředkování
    >>>>určitých
    >>
    >>>
    >>>ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla
    >>>§9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo
    >>>příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte
    >>>samovyměření,
    >>>ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se
    >>>všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    >>>U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný,
    >>>samovyměření.
    >>>ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o
    >>>polské plátce
    >>>ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci
    >>>daně,
    >>>někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání,
    >>>ale s DPPD dle faktury.
    >>
    >>Ještě poznámka: doporučuji nějaké dobré školení na
    >>oblast DPH při obchodování v rámci EU, je tam mnoho
    >>různých variant...
    >
    >
    >Děkuji za odpovědi. nějaký kurz k této problematice
    >chci navštívit.
    >
    >Ještě se zeptám, jak řešit fakturu, která je vystavena
    >od plátce (slovensko) na poskytnuté služby
    >(moderování), je vystavena v přenesené povinnosti, bez DPH. Ale
    >služba byla vykonána pro českého odběratele ale na
    >území Slovenska, neměla by být faktura vystavena se
    >slovenským DPH?
    jak už psala paní Mirka - ve vašem případě nezáleží, kde je služba poskytnuta, ale ve které zemi má odběratel sídlo (§9/1 ZDPH)
    vypočtete DPH a uvedete do ř. 5 (6) a 43 (44), pokud máte nárok na odpočet DPH
    dále uvedete do KH A.2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).