Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej auta z majetku firmy -je to zisk? od .. - Re: Prodej auta z majetku firmy -je to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 3. 2018 20:21

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Prodej auta z majetku firmy -je to z
    ZDP a ZDPH mají jiná pravidla.

    Pokud budu řešit pouze ZDP, tak chcete platit z prodeje sociální a zdravotní pojištění?
    * Pokud ano, ponechte vozidlo v obchodním majetku až do data prodeje. Pak odvedete SP + ZP a příjem z prodeje zdaníte podle § 7 ZDP.
    * Pokud ne, tak vyřaďte vozidlo z obchodního majetku PŘED datem prodeje. V tom případě nebudete z příjmu platit SP + ZP. Daň z příjmu zaplatíte podle § 10 ZDP.

    Obě varianty jsou možné. Každá má své vlastní dopady na odvod DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).