Hlavní navigace

GDPR - OSVČ

• (neregistrovaný) 90.181.96.---

11. 4. 2018 11:22

Zkouším znovu a děkuji za jakékoliv reakce:

Dobrý den,
    prosím, máte stejné zkušenosti s tím, že kdykoliv se zeptám nějaké OSVČ, jak řeší GDPR, odpoví, že nijak, že se ho to netýká, že je jen maličký živnostník? Dokonce, že jeho účetní říkala, že se ho to netýká?
    Lze někde najít nějaké informace o tom, co se týká a netýká maličkých živnostníků? Co je jejich povinnost ohledně GDPR? Moc děkuji za všechny odpovědi, ale jsem už z toho fakt zoufalá. Jsem také maličký živnostník, pár klientů mám, ale nevím, co a jak. Díky JančaK.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2018 11:28

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Re: GDPR - OSVČ
      GDPR se Vás týkat může. Nenapsala jste u původního dotazu, jestli má manžel zaměstnance.
      Zkuste si nejdřív na webu něco najít k tématu. Najdete různé dotazníky, po jejichž vyplnění Vám vypadne, jestli se Vás to týká nebo ne.

Pokud malý živnostník má maloobchod a nemá zaměstnance, tak se ho opravu GDPR nemusí týkat.

• 11. 4. 2018 13:45

Tomáš Říha (neregistrovaný) 77.236.206.---

Dobrý den, koukněte na www.GDPRstart.cz , tam si můžete zdarma stáhnout srozumitelnou příručku, kde zjistíte, jestli se vás nařízení týká a máte tam i přehledný návod, jak se s ním popasovat (vše je určeno pro malé živnostníky, firmy a spolky).

>>Zkouším znovu a děkuji za jakékoliv reakce:
      >>
      >>Dobrý den,
      >>prosím, máte stejné zkušenosti s tím, že kdykoliv se
      >>zeptám nějaké OSVČ, jak řeší GDPR, odpoví, že nijak,
      >>že
      >>se ho to netýká, že je jen maličký živnostník?
      >>Dokonce, že jeho účetní říkala, že se ho to netýká?
      >>Lze někde najít nějaké informace o tom, co se týká a
      >>netýká maličkých živnostníků? Co je jejich povinnost
      >>ohledně GDPR? Moc děkuji za všechny odpovědi, ale
      >>jsem
      >>už z toho fakt zoufalá. Jsem také maličký živnostník,
      >>pár klientů mám, ale nevím, co a jak. Díky JančaK.
      >
      >GDPR se Vás týkat může. Nenapsala jste u původního
      >dotazu, jestli má manžel zaměstnance.
      >Zkuste si nejdřív na webu něco najít k tématu. Najdete
      >různé dotazníky, po jejichž vyplnění Vám vypadne,
      >jestli se Vás to týká nebo ne.
      >
      >Pokud malý živnostník má maloobchod a nemá
      >zaměstnance, tak se ho opravu GDPR nemusí týkat.

• 11. 4. 2018 11:38

Jolana1 (neregistrovaný) 78.156.128.---

Byla jsem na školení - jako příklad malého OSVČ byla uvedena kadeřnice. Cituji: kadeřnice potřebuje mít zapsáno jméno klientky, kdy klientka přijde, telefon pro případ změny. Na to nepotřebuje žádný písemný souhlas klientky. Ovšem do diáře, kde má tyto informace uvedené, nesmí nikdo jiný nahlížet, nesmí ho mít nikde volně ležet, aby se například jiná klientka do něho nekoukla - to už by bylo porušení GDPR. Takže pro malé platí - počítače zaheslované, papíry zamčené, aby nemohly nahlížet osoby nepovolané.

• 11. 4. 2018 11:51

JančaK. (neregistrovaný) 90.181.96.---

Děkuji moc, ano, manžel má 1 zaměstnance, ale to už vím, že na to také žádný souhlas nepotřebuje. Mě nejde o souhlas, ale o to, co musím vést, evidovot atd. Faktury vystavuji jak pro s. r. o., tak pro FO i soukromé osoby. Děkuji.

• 11. 4. 2018 12:09

Jolana1 (neregistrovaný) 78.156.128.---

Vést ani evidovat nemusíte nic, akorát musí být vše zaheslované a pod zámkem, aby do toho nemohl nikdo nahlédnout. Tel. čísla, adresy soukromých osob, faktury jim vystavené apod.
      Já pracuji v malé firmě, takže pro mne to znamená následující: pokud odejdu z kanceláře, musím zaheslovat počítač, aby do něj nikdo ze zaměstnanců nemohl. Údaje týkající se zaměstnanců + zákazníků v papírové formě zamknout - pak si teprve mohu odskočit.

• 11. 4. 2018 15:13

JančaK. (neregistrovaný) 90.181.96.---

Děkuji všem za reakce. Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).