Hlavní navigace

Názor k dotazu Pozdní reg. k DPH, jak na dopočet DPH? od Vojtěch K. - Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH On...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 4. 2018 20:46

  Vojtěch K. (neregistrovaný) 80.90.137.---

  Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH
  On ale nebude ty své odběratele kontaktovat, ani není jak. A pokud je, nechce nikoho "otravovat", aby i oni museli podávat dodatečná přiznání, raději důsledky té své chyby zaplatí sám (nechce ztratit dobré jméno u zákazníků). Je to opravář spotřebičů (většinou pro obyvatelstvo), občas něco namontuje firmě. Do DPH spadl kvůli mimořádné zakázce, té se dodanění netýká. Předpokládám, že cena opravy byla stanovena vždy jako konečná. Když si nechám jako občan opravit pračku či boty, dostanu nějakou účtenku o provedené práci a tím je to vyřízeno. Určitě bych neakceptoval, že něco doplatím, když se opravář "ve svých daních splete".

  Odpočet z něco málo dokladů (zjednodušené DD) si udělat bude moci. Ale chce do toho jít jen v roce 2018, přiznání k DPFO za rok 2017 má podáno a měnit to nechce.

  Plnění v režimu PDP měl. Tam bych určitě volil dodanění +21% z původní ceny. Naprostá většina případů se ale bude týkat "opravních dokladů pro obyvatelstvo" - pokud by mohl DPH spočítat shora (původní cenu by považoval jako konečnou, tedy nově s DPH), bylo by to pro něj o nějakou tisícovku levnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).