Hlavní navigace

Názor k dotazu Ošetřování vnučky od Kara1 - Re: Ošetřování vnučky >>>>>>Dobrý den,mám syna,který žije s přítelkyní...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 6. 2018 23:40

    Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

    Re: Ošetřování vnučky
    >>>>>>Dobrý den,mám syna,který žije s přítelkyní a mají 6ti
    >>>>>>týdenní dítě(mou vnučku).Budoucí snacha onemocněla a
    >>>>>>je v nemocnici.Syn se o vnučku nemůže postarat.Mám já
    >>>>>>jako babička nárok na OČR vnučky?Pokud ne tak jak
    >>>>>>bych
    >>>>>>to měla v zaměstnání udlat abych měla volno. V květnu
    >>>>>>jsem byla u zaměstnavatele na DPČ a od 1.6.HPP.Tudíž
    >>>>>>dovolenou nemám žádnou.Jne mě napadá neplacené
    >>>>>>volno.Děkuji
    >>>>>
    >>>>>Pokud s nimi nemáte společnou domácnost, tak nárok
    >>>>>nemáte. Jinak ani neplacené volno vám zaměstnavatel
    >>>>>není
    >>>>>povinen umožnit. Postarat by se měl syn, ten nárok na
    >>>>>volno, tedy očr u zaměstnavatele má ze zákona Je
    >>>>>OSVČ.
    >>>>>Nárok tedy nemá.Nevim kdo ty zakony schvaluje.
    >>>
    >>>Pokud je osvč tak si o svém volnu rozhoduje sám.
    >>>Zákony schvaluje parlament a sněmovna.
    >>To mate sice pravdu, ale pojisteni za nej nkfo
    >>nezaplati. A u deti do 10 let nemusi byt spolecna
    >>domacnost.
    >
    >OČR - u dětí do 10 let opravdu nemusí být "společná
    >domácnost" - ale týká se to POUZE rodičů dětí. Ne
    >prarodičů.
    >
    >Zákon o nemocenském pojištění
    >§ 39 (2) Podmínkou nároku na ošetřovné je, že osoba
    >uvedená v odstavci 1 žije se zaměstnancem v domácnosti;
    >to neplatí v případě ošetřování nebo péče o dítě
    >mladší 10 let rodičem.

    Nevím tedy, co matce dítěte je a na jakém oddělení leží, ale nemůže mít dítě u sebe? Vždyť určitě kojí, ne?
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).