Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej auta od .. - Re: prodej auta DPH_daň z příjmu § >>>>>>>>Dobrý den,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2018 11:47

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: prodej auta DPH_daň z příjmu §
    >>>>>>>>Dobrý den, prosím o info:
    >>>>>>>>F.O. prodej vozu staršího 5 let již nepodléhá DPH?
    >>>>>>>>DPFO §10 - ostatní příjmy
    >>>>>>>
    >>>>>>>Kdy bylo vozidlou danou FO pořízeno? Byl uplatněn
    >>>>>>>odpočet DPH? Vozidlo bylo registrováno před nebo po
    >>>>>>>roce
    >>>>>>>2009? Bylo před prodejem používáno pro ekonomickou
    >>>>>>>činnost plátce DPH?
    >>>>>>>
    >>>>>>Ano. Bylo uplatněno a registrováno před rokem 2009
    >>>>>>stále ho má v daňové evidenci FO
    >>>>>>>
    >>>>>
    >>>>>
    >>>>>ZDPH / Prodej s DPH
    >>>>>
    >>>>>ZDP / Zdanění příjmu podle § 7 + SP + ZP
    >>>>>(příjem dle § 10 ZDP bez SP a bez ZP pouze v případě,
    >>>>>že by bylo vozidlo před prodejem vyřazeno z
    >>>>>obchodního
    >>>>>majetku FO)
    >>>>>
    >>>>Prodej s DPH? Když byla registrace před 4/2009?
    >>>
    >>>Pokud byl uplatněn odpočet DPH u takto starého
    >>>vozidla, tak se musí jednat buď o nákladní vozidlo
    >>>nebo o
    >>>vozidlo s dělící příčkou, kde byl odpočet DPH možný.
    >>
    >>Ach tak, z odpovědi jsem nepobrala, že byl uplatněn
    >>nárok na odpočet, ale když to čtu znovu, asi byl.

    >Ano. Jedna se o transit. Takže nákladní auto. DPH
    >uplatněno při koupi. Bude tedy výhodnější nejdříve převést
    >z firmy na sebe, i když se jedna o F.O, aby se
    >nemuselo odvádět DPH?

    To se bude muset odvádět i tak.

    Citace ze článku Vyřazení automobilu z podnikání :
    "V okamžiku trvalého vyřazení z obchodního majetku výhradně do soukromého použití dochází k fiktivnímu dodání zboží dle § 13 odst. 4 písm. a) ZDPH. Plátce daně má povinnost odvést DPH z ceny obvyklé."
    https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/vyrazeni-automobilu-z-podnikani/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).