Hlavní navigace

Názor k dotazu Počet dnů dovolené po RD od III - Re: pro p. Jasnou - výkon práce Paní Jasná,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2018 8:39

    III (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Re: pro p. Jasnou - výkon práce
    Paní Jasná, prosím, já se domnívám, že novelou Zp č. 310/2017 došlo ke změně v hodnocení doby, která se považuje za výkon práce. Došlo ke změně ve znění § 216, odst. 2. Nebo si to špatně vykládám ?

    (2) Pro účely dovolené se za výkon práce nepovažuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v práci, pokud nejsou uvedeny v prováděcím právním předpisu (§ 199 odst. 2). Doba čerpání mateřské dovolené a doba, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, a doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, doba poskytování dlouhodobé péče v případech podle zákona o nemocenském pojištění, doba ošetřování dítěte mladšího než 10 let nebo jiného člena domácnosti v případech podle zákona o nemocenském pojištění a doba péče o dítě mladší než 10 let z důvodů stanovených zákonem o nemocenském pojištění se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.

    díky za váš názor a přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).