Hlavní navigace

Názor k dotazu Odpovědný zástupce-odborná způsob. §10? od Libuše Vlasta - Re: Odpovědný zástupce_zdanění OT. K mandátní smlouvě...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 8. 2018 16:58

    Libuše Vlasta (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: Odpovědný zástupce_zdanění
    OT. K mandátní smlouvě jsem již nicku Miilka napsala své.
    Podívejte se do historie na tomto foru, co doporučuje k uzavření např. pája (příspěvky od roku 2014)

    To, že před (už hodně) lety bylo v některých příspěvcích na netu uvedeno, že by se tento příjem mohl zdaňovat podle § 10 ZDP vím také - ale to by v tom § 10 ZDP hned na začátku nesmělo být uvedeno "Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména .." A tohle je příjem, který spadá pod uvedené "příjmy podle § 6 až 9"..

    Dále je dle mého názoru irelevantní, že odměna bude vyplacena 1x ročně. Pro posouzení zdanění příjmů podle § 10 ZDP je také důležité, zda se jedná o "příjmy z příležitostných činností" - a bude se v tomto případě jednat o příležitostnou .č.i.n.n.o.s.t.? Bude odborný zástupce fungovat 1x nebo 2x ročně? Nebo by měl zastupovat firmu celý rok, 24hodin denně? Když např. přijde kontrola tento pátek, bude chtít mluvit s odborným zástupcem a dostane se jí odpovědi, že odborný zástupce poskytuje firmě služby pouze 2x ročně a to 30.6. a 31.12.? Bude to pak odpovídat tomu, kvůli čemu se vlastně smlouva uzavírá?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).