Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej podílu s.r.o. od PetraČ. - Re: Prodej podílu s.r.o. >>>>>>>>Dobrý den,>>>>>>>>prosím o radu. Jediný...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 8. 2018 8:44

    PetraČ. (neregistrovaný) 185.155.32.---

    Re: Prodej podílu s.r.o.
    >>>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>>prosím o radu. Jediný společník v s.r.o. vložil v r.
    >>>>>>>>2010 zákl. kapitál 100 tis. Kč. V r. 2015 navýšil ZK
    >>>>>>>>o
    >>>>>>>>500 tis. Kč. Nyní chce celý svůj podíl prodat za 1
    >>>>>>>>mil. Kč. Jakou částku si může uplatnit jako výdaj
    >>>>>>>>při
    >>>>>>>>zdanění prodeje dle §10 ZDP? Děkuji!
    >>>>>>> Myslím, že prodej bude osvobozen dle §4 ZDP, protože
    >>>>>>>jej vlastnil déle než 5 let
    >>>>>>
    >>>>>>Ano, tomu rozumím, těch 100 tis. Kč bude osvobozeno,
    >>>>>>ale ta částka navýšení ZK v r. 2015 již 5ti letý test
    >>>>>>nesplňuje. Děkuji.
    >>>>>Podíl se bere jako jeden, tedy pořízen v roce 2010,
    >>>>>navýšení ZK jen změnilo jeho hodnotu
    >>>>
    >>>>V tomto bych si dovolila nesouhlasit. Myslím si, že
    >>>>pětiletý časový test se mj. počítá ode dne zápisu
    >>>>zvýšení ZK s.r.o. do OR.
    >>>
    >>>Doplňující otázka pro tazatele - zvýšení nabývací
    >>>ceny
    >>>podílu člena ve prospěch vlastního kapitálu obchodní
    >>>korporace bylo nepeněžitým plněním nebo
    >>>peněžitým plněním?
    >>>Zákon č. 170/2017 Sb. Čl. I bod 8.
    >>
    >>Děkuji za otázku a odkaz, který mě zřejmě vyvedl z
    >>omylu. Pokud tedy bylo navýšeno ZK peněžitým plněním,
    >>je
    >>od zdanění osvobozeno a pokud nepeněžitým, běží znovu
    >>5ti letý test? Chápu ten zákon správně?
    >>>
    >
    >Jukněte se na článek TPA
    >Osvobození příjmu z převodu podílu na společnosti s
    >ručením omezeným u fyzické osoby
    >
    >Potvrzuje to, co již na začátku uvedl "vladík"

    Děkuji za tip na článek, který mi dal jasnou odpověď a omlouvám se tímto Vladíkovi, že jsem mu nevěřila :-)
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).