Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodloužení lhůty pro následné KH od Maxx - Re: Prodloužení lhůty pro následné KH "věci pro...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 9. 2018 11:02

    Maxx (neregistrovaný) 89.24.53.---

    Re: Prodloužení lhůty pro následné KH
    "věci pro úřady". Na úřady vše
    >>>>>>>posílám sám přes datovku.
    >>>>>>>
    >>>>>>>Teď se mi stalo, že se ozval FÚ přes datovku s tím,
    >>>>>>>že
    >>>>>>>bych měl do 5 dnů podat následné kontrolní hlášení,
    >>>>>>>protože v řádném byla (pravděpodobně) chyba - vypadá
    >>>>>>>to,
    >>>>>>>že účetní nezaúčtovala jednu fakturu (zjištěno
    >>>>>>>kontrolou u dodavatele).
    >>>>>>>
    >>>
    >>>>>>
    >>>>>>Většinou má klient se svojí externí účetní domluveno,
    >>>>>>
    >>>>>>že se po dobu dovolené externi účetní neotvírá datová
    >>>>>>schránka, aby se prodloužila doba pro podání
    >>>>>>následného Kontrolního hlášení na základě vyzvy.
    >>>>>>Prodloužení o
    >>>>>>10 dnů.
    >>>>>>Jaká pravidla máte domluvená se svojí externí účetní
    >>>>>>pro tyto případy?
    >>>>>>
    >>>>>>Notifikacni zprávy s tím, co a od koho do Datové
    >>>>>>schránky dorazilo, může dostávat majitel schránky na
    >>>>>>svůj
    >>>>>>mail. Takže se může vyvarovat toho aby otevřel DS,
    >>>>>>pokud přijde Výzva od FU.
    >>>>>>
    >>>>>>Problém mozna bude jinde, než že by účetní
    >>>>>>nezauctovala daňový doklad na vstupu. Leda že by se
    >>>>>>jednalo o
    >>>>>>režim přenosu daňové povinnosti.
    >>>>>
    >>>>>Lhůtu neprodloužíte.
    >>>>>pokud se jedná o váš odpočet, pak uplatníte do 3 let
    >>>>>od DUZP.
    >>>>>pokud o režim přenesení, § 104
    >>>>
    >>>>Napadá mě podat rychlou odpověď na výzvu - s tím, že
    >>>>u
    >>>>Vás je vše v pořádku ( i když možná není)...jen
    >>>>prostě
    >>>>aby ve lhůtě byl odeslaný papír.
    >>>
    >>>takže půjdou po dodavateli, i když to má dobře ??
    >>Odsune se následné o 2-3 dny, než se účetní
    >>vrátí...připadá mi to lepší řešení, než platit pokutu.
    >>Myslíte,
    >>že dodavatel by na odběratele bral ohled, kdyby se
    >>situace obrátila?
    >
    >výzva se posílá oběma stranám, tak to bylo u nás.
    >POkud obě strany pošlou, že mají dobře, co pak ??

    My jsme jednou na FU posilali i predmetny doklad. Predpokladam, ze to bylo v pripade, ze jsme oba potvrdili puvidni podane KH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).