Hlavní navigace

Názor k dotazu Opravné DPH od PŠ - Re: Dodatečné DPH >>>>Dobrý den, jen se zeptám -...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 9. 2018 13:56

    (neregistrovaný) 91.245.11.---

    Re: Dodatečné DPH
    >>>>Dobrý den, jen se zeptám - při kontrole pokladny jsem
    >>>>zjistila, že kolegyně uplatnila odpočet na DPH za
    >>>>srpen už v červenci. Budu podávat opravné, že?
    >>>>Děkuji.
    >>>
    >>>Opravné přiznání se podává do termínu pro podání DAP.
    >>>Ještě neuplynul termín pro podání příslušného DAP?
    >>>
    >>>Z čeho, proč uplatnila odpočet DPH dříve? Zvážila
    >>>jste § 104 ZDPH?
    >>>
    >>Budeme podávat dodatečné, je po termínu... Bohužel
    >>přehlédla období do kterého účtovala, je nová a s
    >>programem se učí.
    >>Děkuji.
    >
    >
    >A je chybně pouze datum odpočtu DPH, nebo i datum
    >vydání hotovosti z pokladny a datum zaúčtování? A jedná
    >se o plnění do, nebo nad 10.tis.Kč?
    >Nebo ještě jinak (pokud nebudete muset zohledňovat
    >Kontrolní hlášení a doklady nad 10.tis.Kč) - zkuste si
    >vypočítat úrok z prodlení v případě podání dodatečného
    >DAP a úrok z prodlení v případě, že nebudete řešit s
    >ohledem na § 104 ZDPH.
    >Vyplaceno bylo v srpnu a na dokladu i srpnové DUZP, platba do 10 tis. Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).