Hlavní navigace

Názor k dotazu Zdanitelný příjem? od .. - Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku Zaměstnanec, pokud měl příjem z...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2018 14:14

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku
    Zaměstnanec, pokud měl příjem z prodeje pozemku vyšší jak 6.000 Kč, měl povinnost podat Přiznání k dani z příjmu FO. Příjem dle § 10 ZDP.
    Osvobození od daně z příjmu FO v tomto případě není (to by byl u použití pen.prostředků k uspokojení vlastní bytové potřeby za splnění dalších podmínek pouze příjem z prodeje RD či bytu - více § 4 ZDP)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).